قیمت خودرو امروز 15 تیر 1401 در بازار

شکلی ظاهری و بدنه این مدل همچون سایر مدلها (تیپ سه، چهار و شش) است. سایر تکنولوژی های ایمنی مدرن شامل سیستمی میشوند که در صورت باز شدن کیسه هوا (مانند سرویس OnStar جنرال موتورز) به سرنشینان هشدار میدهند. فناوریهای مدرن نقش مهمی در افزایش ایمنی جک S7 دارند. لازم به ذکر است که قیمت این خودروها به دلیل تنوع انواع آنها از هر برند و شرکت خودروسازی اختلاف قیمتهای زیادی دارند. همین محبوبیت و توجه عمومی نیز باعث شد تا کمپانیهای خودروسازی سعی در گسترش هرچه بیشتر تولیدات خود در این کلاس کنند. همه میدانیم که صنعت خودروسازی ایران بسیار عقبمانده و بیکفایت است و پرداختن دوباره به این موضوع تکرار مکررات خواهد بود؛ اما طی چند سال اخیر با شدت گرفتن تحریمها، اوضاع بازار و صنعت خودروسازی کشور بسیار بدتر شده و همان چهارچرخههایی که با قیمتهای نسبتاً قابلقبول به بازار عرضه میشدند نیز چندین برابر گران شده و از دسترس بسیاری خارج شدند. پس از طراحی مجدد 2019 – اولین تجدیدنظر كامل در چند دهه اخیر جی کلاس عمدتاً از برخی اصلاحات جزئی برخوردار بود. هر چند پژو ۲۰۰۸ در کلاس بدنه کراساوورها قرار میگیرد؛ اما طراحی عضلانی آن باعث شده است خود را خودروی شاسیبلند و جاداری معرفی کند؛ این نشان از طراحی هوشمندانهی پژو دارد.

سیستم فرمان پژو ۴۰۵، دنده شانهای است؛ یعنی راننده میتواند برحسب قد خودش آن را بالا و پایین ببرد و تنظیم کند. باید گفت هایما s۷ توربو از نظر ظاهری سعی داشته تا محصولی همه پسند وارد بازار کند اما از سیستم فنی کمی غافل شده است و در واقع میتوان گفت در این بخش کوتاهی کرده؛ زیرا با توجه به ابعاد و وزن خودرو قدرت بیشتری از این مدل انتظار میرود که متاسفانه اینطور نیست و شتابگیری هایما s۷ توربو بسیار ضعیف است. FCW مخفف Forward Collision Warning (سیستم اخطار برخورد)،AEB مخفف Autonomous Emergency Braking (ترمز اضطراری اتوماتیک) به همراه قابلیت تشخیص عابر و BSW (اخطار نقطه کور) از آن دسته تکنولوژیهای مخصوص جلوگیری از تصادفات هستند.

حتی هاچبک کراسها و کراساورهای کامپکت و فستبک نیز به این جمع اضافه شدهاند. بر اساس اعلام این شرکت، لینکلن نویگیتور ۲۰۱۸ که خودرویی است با سه ردیف صندلی، بیشترین فضای ممکن برای قرار دادن پاهای سرنشینان را در این کلاس داشته و حتی اگر این فضا نیز برای شما کافی نباشد، یک نمونه کشیده تر از آن با فاصله دو محور عقب و جلوی بیشتر نیز در دسترس قرار خواهد داشت! چرا که قسمت اعظم مواد و اشیاء انسانها نیز خود بخش وسیعی از ترابری را شامل میشود. دبیر انجمن سازندگان قطعه و مجموعههای خودرو با بیان این که در مورد تولید خودروهای پژو 301، تعدادی محدودی از مواد اولیه و قطعات استاندارد باید وارد شود گفت: «ما نمیتوانیم دور خود دیوار کشیده و تصور کنیم که در یک جزیره زندگی میکنیم. ناگفته نماند که شرکت ایران خودرو از اوایل سال ۹۸ رینگهای آلومینیومی را از لیست تجهیزات استاندارد این خودرو حذف کرد. هایما ۷ Sخودرویی با ظاهر و تجهیزات مناسب است.

به گزارش خودرو 45، اگر به دلیل ارتفاع بالای سواری، سیستم دو دیفرانسیل و توانایی آفرود به شاسیبلندها علاقهمند هستید، بهتر است پیش از خرید به خوبی بازار را رصد کنید. در بین خودروهای شاسی بلند مهمترین ویژگیها سیستم انتقال قدرت، سیستم تعلیق، کشش خودرو و توان موتور است. نحوه کارکرد موتور احتراقی درون سوز به این صورت است که با پاشش سوخت به واسطه سوپاپها درون سیلندرها، و محترق شدن سوخت، انرژی شیمیایی سوخت به انرژی حرکتی تبدیل میشود. با این وجود پژو 206 تیپ 5 و پژو 206 تیپ 2 همچنان گزینه محبوب اکثر جوانهای ایرانی محسوب میشود و هنوز بازار خرید و فروش بسیار خوبی دارد. پس به هنگام خرید مدل بعدی، به وجود این فناوریها حتما دقت کنید. قیمت این خودرو در حدود 1,230 میلیارد تومان برای مدل سال 1400 در تاریخ انتشار این مطلب میباشد. قیمت ام وی ام X22 برای مدلهای دنده اتوماتیک 410 تا 450 میلیون تومان و در مدل دنده دستی 300 تا 350 میلیون تومان است.

کیفیت و کارایی یک باطری تاریخ گذشته به مراتب کمتر از یک باطری تولید جدید می باشد.حتی هنگامی که باتری ماشین برای مدتی در فروشگاهها و یا انبارها انباشته میشوند ممکن است قدرت خود را از دست بدهند. اگرچه شاید به نظر برسد که این دو کارایی یکسانی دارند، اما باید بدانید که یکی نیستند. آنها برای رانندگی در زمینهای دشوارآفرود، مانند سنگها یا تپههای خاکی شیبدار، خیلی مناسب نیستند. به این ترتیب شاسی بلندها کمکم از خودروهای آفرودی و جادهای به سواریهای شهری تبدیل شدند و کلاس کراساورها نیز در کنار شاسی بلندها تعریف شد. سولفاته شدن بیش از حد سرباتریها مخصوصا قطب منفی نیز نشانه خراب شدن باطری خودرو شما است. این به تعریف شما از ظاهر زیبا بستگی دارد. اما تعریف مستهلک بودن در سالهای مختلف با توجه به قیمت سوخت و دیگر هزینهها تغییر میکند.

این خودرو با مشارکت شرکت هایما در ایران خودرو خراسان به تولید سایت ebtekarkhodro و مونتاژ رسید. قدرت موتور این خودرو پس از فیس لیفت سال ۲۰۱۶ به ۷۵۱ اسب بخار رسید. اگر شارژ ایونیک کامل باشد، میتواند طیفی برابر ۲۵ تا ۳۰ مایل را مانند آب خوردن و تنها به کمک موتور الکتریکی خود طی کند. در تارا دنده ای جعبه دنده ۵ سرعته توان پیشرانه را به چرخ های جلوی این خودروی کلاس C می رساند و به گفته ایران خودرو، این نمونه از تارا می تواند تا شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را در ۹٫۵ ثانیه ثبت کند. با ورود به کابین خودرو، فرمان سه پره و خوشدست اس۵ توجه ما را جلب میکند. ما قصد داریم بدون درنظر گرفتن قیمت خودروها و البته هزینه نگهداری آنها، تنها بهترین شاسیبلندها و کراساورهای موجود در بازار را از نظر کیفیت ساخت و عملکرد فنی بررسی نماییم. تیگو ۵ از برند نسبتا باسابقهی چری، چند سالی است در این کلاس با استقبال خوبی مواجه شده و ما را به بررسی خود ترغیب کرده است. در ابتدا باید گفت، هنگام بررسی بهترین شاسیبلندهای ایران، چند شاخصه مورد توجه قرار میگیرد.

شتاب صفر تا صد پورشه ماکان معادل 6.7 ثانیه است و مصرف سوخت آن به ازای هر 100 کیلومتر 6.7 لیتر میباشد. اما پیشرانهی دوم با چهار سیلندر، قادر به تولید قدرتی معادل ۱۱۳ اسببخار در دور موتور ۶۰۵۰ دور بر دقیقه است. این سنسور یک پتانسیومتر ساده است که به موازات محور پولکی دریچه گاز قرار میگیرد و وظیفه آن فرستادن اطلاعات میزان باز شدن دریچه گاز به ECU است که در تیپ ۱ و ۲ مورد استفاده قرار میگیرد ولی در تیپهای دیگر و همچنین تیپ ۲ جدید دریچه گاز سیم ندارد و از مجموعه ای استفاده می شود که به کمک یک موتور بسیار دقیق وظیفه کنترل دریچه گاز را برحسب اطلاعات رسیده از ECU به عهده دارد. این تیپ که تنها از تابستان سال 1397 در اختیار خریداران قرار دارد به امکانات پیشرفتهای همچون کنترل کشش، کنترل پایداری، ترمز کمکی، کنترل حرکت در سربالایی و سنسور فشار باد لاستیک مجهز شدهاست. از سیستمهای کمکی راننده سوئیست DX3 میتوان به کروز کنترل؛ کنترل ایستایی در سربالایی، کنترل سرعت در سرازیری، کنترل کشش و پایداری اشاره کرد. قطعا اگر گشتی در بازار خرید و فروش خودروهای کارکرده زده باشید، فعالان بازار هم مزایا و هم معایب خرید این اتومبیلها را بیان میکنند که در ادامه به برخی از این موارد اشاره میشود.

ایران خودرو ادعا میکند 206 مصرف سوخت ترکیبی 6.4 و 6.6 لیتر در هر 100 کیلومتر را دارد اما تجربه رانندگی نشان میدهد این اعداد هرگز به واقعیت نزدیک نیستند و پس از تولید بسیاری از قطعات این خودرو در ایران و تامین بسیاری از قطعات از کشور چین، علاوه بر کاهش کیفیت، مصرف سوخت موتور هم به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کرد. البته بسیاری از خریداران تنها ضعف خودرو را شتاب گیری ضعیف آن میدانند و از نظر رانندگی نرم و راحت و همچنین امکانات رفاهی آن را قابل قبول دانستهاند. اما، خریداران باید درباره خرید شاسیبلندهایی که برای اهداف آفرود به روزرسانی شدهاند، احتیاط کنند. شاسیبلندهایی که بر روی فریم یک کامیون ساخته شده باشند، از اکثر خودروهای دیگر ظرفیت بکسل بیشتری دارند، البته به غیر از پیکاپها. در خودروی پژو ۲۰۶ سیستم ضد سرقت IMMOBILIZER وجود دارد لذا بوسیله هیچ نوع کلید دیگر حتی اگر مغزی فلزی آن با قفل فرمان نیز سازگار باشد و یا بااستارت زدن از روی خود استارت خودرو، روشن نخواهد شد و در صورت موجود نبودن سوئیچ مالک ، خودرو قابل روشن کردن و سرقت نمی باشد.

در بین بهترین شاسی بلندهای داخلی در بازار ایران، خودروی رنو کپچر (Renault Captur) یکی از زیباترینها است. این پروژه که با نام K132 شناخته می شود حاصل تلاش جمعی از مهندسین و مخترعین داخلی بوده و گام بزرگی در راستای داخلی سازی صنعت خودروسازی در کشورمان است. پژو در سالهای اول بهتولید آسیاب فلفل و نمک و قهوه مشغول بود، اما در سال ۱۸۹۶ بهصنعت خودروسازی وارد شد. در سال ۲۰۱۵ این خودرو شاسیبلند کرهایی وارد بازار جهانی از جمله بازار کرهایی پسند ایران شد. در واقع، میتوان گفت “تارا” و” شاهین” از جمله اتومبیل هایی هستند که سبب شده اند تا شرکت های سایپا و ایران خودرو به عنوان اصلی ترین رقیب های یکدیگر شمرده شوند. اگر بخواهیم عامیانهترین حالت را بگوییم، باید گفت که شرکت مذکور در انتشار این تصاویر سوتی داده است؛ زیرا تصاویر مذکور به عنوان تصاویر تبلیغاتی محسوب شده و نسخه موجود در تصویر، دارای درز کاپوت به شدت بالایی است! در ایران هم خودروی پژو 206 خودرویی بدون رقیب بود که سال ها در بازار خودروهای اقتصادی عنوان پرفروش ترین محصول تولید داخل را به خود اختصاص داده بود. در بین این خودروها، دو مدل کراس اور هم معرفی میکنیم که اگرچه از دیدگاه تخصصی نمیتوان به آنها شاسی بلند گفت، اما از نظر برخی افراد، در دسته خودروهای نیم شاسی قرار میگیرند.

هایما در بخشهای فنی از تکنولوژی میتسوبیشی و مزدا بهره گرفته است. بر عکس دیگر محصولات کره ایی بازار که در این کلاس در کیفیت متریال داخلی خودرو کم توجه میباشند.تیوولی درکیفیت متریال درون کابین و ادوات داخلی کوتاهی نکرده و با نشستن پشت فرمان این کره ایی بی شک از کیفیت ساخت داخل کابین و چرم صندلی ها راضی خواهید بود. اما شرکت سروش دیزل قیمت حدود ۷۰۰ میلیون تومانی برای این ماشین در نظر گرفته که باید دید بعد از عرضه در بازار همچنان همین قیمت برای آن باقی خواهد ماند یا مانند دیگر ماشین ها، اختلاف فاحشی بین قیمت کارخانه و قیمت بازار شاهد خواهیم بود.

پیشرانه قوی این خودرو به همراه دنده اتوماتیک شیفت ترونیک، باعث شده است تا این کراس اوور محبوب از شتاب خوبی برخوردار باشد. همچنین قابلیت اطمینان این پیشرانه نیز مشخص نیست و احتمال دارد نصب غیر اصولی توربوشارژر روی پیشرانه قدیمی مشکلات زیادی را برای مالکان به همراه داشته باشد. اما عاملی که باعث جذابیت کابین این خودرو میشود، امکاناتی است که روی آن نصب شده است؛ امکاناتی مانند تهویه مطبوع دوگانه، استارت دکمهای، ترمز پارک برقی. با این حال، روی هم رفته کیا اسپورتیج خودرویی است که سواری خوبی را به کاربرانش ارائه میدهد و انتظارها را از خرید یک شاسی بلند براورده میکند. صندوق عقب این خودرو دارای حجم بسیار بزرگی است و یکی از دلایل مهم طراحی پژو ۲۰۶ اس دی، کوچک بودن فضای صندوق پژو ۲۰۶ است. جک اس ۵ یکی از کراساوورها شرکت کرمان موتور است. پژو ۴۰۵ SLX:مدل بروزرسانی شده پژو ۴۰۵ که با تغییراتی در نمای خارجی و داخلی و موتور ۱٫۶ لیتری تییو۵ عرضه میشود. این مالیات برای خودروهای داخلی یک درصد ارزش خودرو و برای خودروهای وارداتی ۲ درصد ارزش خودرو است. این نوشته به معنای ” Compact Modular Architecture” است؛ یعنی همان معماری و پلتفرمی که در خودروهای شاسی بلند جمع و جور جیلی استفاده میشود.

ارگونومی داخل خودرو در مقایسه با سال ساخت یا دیگر ساختههای ایران خودرو نظیر 405 و سمند بسیار بهتر است و تسلط خیلی خوبی پشت فرمان دارید. البته شاید محدودیتهای اقتصادی در فرآیند تولید بخشهایی همچون سپر، چراغها و جلوپنجره سبب شده تا دست طراحان در ترسیم نمای چهره و ناحیه پشت خودرو تارا چندان باز نباشد و به همین دلیل مجبور به استفاده نامناسب از اشکال هندسی نسبتا ساده با حداقل انحنا شده باشند. بدین گونه که تجهیزات و نصب نامناسب آنها میتواند باعث تسریع فرسودگی قطعات اتومبیل شده و منجر به تعمیرات گرانقیمت آن شود. علاوه بر این، تستهای جادهای دیگر، جزئیات مربوط به نصب صندلی کودک و عملکرد چراغ را نشان میدهند. مدلهای بزرگتر و متوسط معمولا پکیجی ارائه میدهند که ظرفیت بکسل را به حداکثر برساند. اکثر مدلهای بزرگتر میتوانند وزنی بیشتر از 9.000 پوند یا جسمی معادل یک قایق بزرگ را بکسل کنند.