پی ال سی PLC چیست؟ مثلث زرد

یعنی به جای دو وضعیت کاملاً بسته و کاملاً باز برای شیرها، وضعیتی مانند ۲۰٪ باز یا ۸۰٪ بسته داشته باشیم. در واقع همیشه PLCها با طیف وسیعی از $$I/O$$های دیجیتال و آنالوگ سر و کار دارند و هر دوی این مقادیر از اهمیت plc 1200 زیمنس بالایی برخوردارند. در این مقاله آموزش PLC، برای سادگی بیشتر توضیحات از کمیت‌های آنالوگ صرف نظر شد.

تابلو برق یک محفظه است که دارای اجزای برچسب گذاری شده شامل تجهیزات قطع و وصل کردن مثل کلیدها، تجهیزات کنترل، حفاظت، رله‌ها و…. این تابلو همچنین اتصالات بین اجزا، متناسب با ساختار درونی تابلو است؛ اگر به این تابلو پی ال سی اضافه کنیم، تابلو برق پی ال سی یا پنلِ کنترل PLC پدید می‌آید. PLC را شاید بتوان یکی از اصلی‌ترین این ابزارها دانست؛ پی ال سی کاملاً به کامپیوترهای صنعتی شباهت دارد.

تجهیزات تست و آزمایشگاهی

در این روش بسیاری از تجهیزات الکتریکی مانند تایمرها، کانترها و گیت های منطقی حذف شده و پروسه به صورت نرم افزاری کنترل خواهد شد. در مطلب فوق به بررسی کامل اینکه پی ال سی plc چیست و چه کاربردی دارد، پرداختیم. دانستیم که پی ال سی نوعی کامپیوتر کنترل کننده است که از طریق برنامه ای که توسط کاربر نوشته شده است، به کنترل دستگاه های صنعتی، خط تولید صنایع مختلف، کنترل فرمان مدار و…می پردازد. کسانی که نیازمند تهیه پی ال سی plc هستند، می توانند برای خرید آن به شرکت اتوماسیون صنعتی راک کنترل ( صنعت سازان کوشا آفرین ) مراجعه کنند. شرکت اتوماسیون صنعتی راک کنترل انواع پی ال سی plc را از برندهای مختلف با کیفیت اصلی به فروش می رسانند. پی ال سی ها به خوبی با طیف وسیعی از وظایف اتوماسیون یا خودکارسازی سازگار هستند.

پی ال سی PLC چیست؟ مثلث زرد ساختار و سیم کشی PLC هیچ ارتباطی به تعریف برنامه کنترل ندارد. ذخیره و بایگانی برنامه های آن آسان است و علتش این است که با PC-AT، چاپگرها و فلاپی دیسک ها سازگاری دارد. اگر نیاز به ایجاد هر گونه تغییری دارید، نیازی به سیم کشی مجدد نیست. می تواند توابع پیچیده ای مانند عملیات حسابی، شمارش، مقایسه، ایجاد تاخیر و… را انجام دهد. به طور خاص منظور از افزونگی شامل یک سیستم PLC کمکی است که در مواردی که سیستم اولیه از کار می افتد، جایگزین سیستم اولیه می شود.

  • سپس ورودی و خروجی‌های PLC را شرح می‌دهیم که وظیفه ارتباط با محیط بیرون را بر عهده دارند.
  • PLC را می توان با توجه به برنامه و نیازهای کاربر سفارشی سازی کرد.
  • برنامه تکمیل شده شبیه یک نردبان است اما در واقع نشان‎دهنده یک مدار الکتریکی است.
  • شما در این شغل این شانس را دارید که سیستم کنترل و نظارت را در صنایع استراتژیک طراحی کنید.
  • برمی‌خورید، RLO در واقع یک بیت STATUS است که نتیجه یک رشته عملیات منطقی را در لحظه نشان می‌دهد.

پردازنده منتظر می‌ماند تا دمای آب به حد مورد انتظار برسد (ورودی). پردازنده منتظر می‌ماند تا آب به سطح مورد انتظار برسد (ورودی). ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم. آستانه‌ی تحمل جریان در PLC با خروجی رله‌ای تا 2 آمپر است اما در PLC با خروجی ترانزیستوری‌ این آستانه تا 300 میلی‌آمپر کاهش می‌یابد. با استفاده از PLC انعطاف‌پذیری مکانیزم کنترلی افزایش خواهد یافت. نویزهای حرارتی و صوتی جزئی جدانشدنی از مدارهای فرمان هستند، اما با استفاده از PLCها هیچگونه نویز حرارتی و صوتی را تجربه نمی‌کنیم.

انواع موتورهای الکتریکی

از این تجهیزات در کارخانه‌ها و محیط‌های صنعتی و به منظور کنترل موتورها، پمپ‌ها، چراغ‌ها، سیستم‌های تهویه، ترمزهای مدار و سایر ماشین‌آلات استفاده می‌شود. برای شروع مقدماتی آموزش PLC بهتر است خلاصه‌ای از تاریخچه آن را ارائه کنیم. این HMI می تواند بر روی درب تابلو برق plc نصب شود و یا در یک تابلوی دورتر که به ماشین آلات نزدیک است، قرار بگیرد. HMI به وسیله ورودی هایی به تابلوهای برق plc متصل شده و به آن ها در کنترل و نظارت بر ماشین آلات کمک می کنند.

انتصاب سرپرست جدید شرکت مدیریت تولید برق اهواز

با توجه به نقش مهم پی ال سی در این مقاله به بررسی plc، مزایا و کاربردهای آن می پردازیم. PLC‌های بزرگ به طور عمده در جا‌هایی که عملیات کنترل پیچیده مورد نیاز است استفاده می‌شود. این plc‌ها نسبت به PLC‌های متوسط دارای عملکرد بالاتری هستند (از نظر حافظه، زبان‌های برنامه نویسی، ورودی/خروجی و ماژول‌های ارتباطی و غیره). اغلب این PLC‌ها در سیستم‌های کنترل کنترل نظارت و کسب اطلاعات، کارخانه‌های بزرگ، سیستم‌های توزیع شده و … PLC کوچک یک PLC با اندازه کوچک است که به صورت جمع و جور و فشرده و مستحکم طراحی شده است و یا در کنار تجهیزات کنترلی قرار می‌گیرد.