معرفی گروه معماری دانشگاه علم و صنعت ایران دانشکده معماری و شهرسازی | معماری نواز

معرفی گروه معماری دانشگاه علم و صنعت ایران دانشکده معماری و شهرسازی | معماری نواز یعنی تقریبا در تمام شهرهای ترکیه دانشگاهی وجود دارد که در آن معماری تدریس می­شود. شما می­توانید در ترکیه معماری را به دو زبان انگلیسی یا ترکی بخوانید، اما بد نیست بدانید که تحصیل در کالج های ترکی زبان بسیار راحت تر خواهد بود (از نظر هزینه). اگر زبان ترکی را برای تحصیل انتخاب کنید، گزینه های بیشتری در آینده در دانشگاه ها خواهید داشت. امروز اهمیت زبان تخصصی در هر رشته ای همتراز با دروس دیگر آن رشته است، به طوریکه درک راستین یک زبان خارجی بین المللی که راز و رمز پژوهش های علمی جهان را در خود گرفته باید بتواند عامل درک واقعی مفاهیم تخصصی باشد. باور مترجمین این کتاب بر این است که یکی از دلایل کم اثر بودن کوشش های دانشگاهی در کشور ما درک ناقص و تحت الفظی برخی تحصیلگران از زبان خارجی و در نتیجه عدم تفهیم مضامین علمی به دیگران است.

بنابراین دانش آموزانی که می­خواهند نمرات بالایی کسب کنند، باید بسیار سخت کوش، مشتاق و علاقه مند به یادگیری موضوعات ذکر شده در این رشته باشند. رشته مهندسی معماری ، مباحث سازه های بتنی و فلزی ، تکنیک های ساخت و ساز ، مقاومت مصالح و اجرای طرح ها را در برمی گیرد. پس از شناخت گرایش های مختلف رشته معماری در مقطع دکتری این موضوع مطرح می شود که در این میان بهترین گرایش از جهات مختلف علی الخصوص بازار کار و درآمد کدام است؟ اگر این سؤال شما دوست گرامی نیز است برای یافتن پاسخ آن می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید. مشاوران آیدانیتو اطلاعات خوبی را در این زمینه در اختیار شما قرار می دهند.

رشته معماری در دانشگاه استنفورد

نرم‌افزارها و ابزراهای مختلفی برای معماری وجود دارند که لازم است به آن‌ها مسلط باشید و به صورت منظم با تغییرات آن‌ها پیش بروید. با داشتن شناخت بالا و دانش در زمینه هنر و تاریخچه آن، می‌توانند طراحی‌های بهتر و متفاوتی انجام دهند. طراحی چه ذهنی و چه از نظر انجام عملی آن نیازمند ذوق هنری برای به نمایش گذاشتن زیبایی‌های بصری متفاوت است. برای مشاوره رایگان و عضویت در بزرگترین گروه کارشناسی رسمی فرم زیر را پر کنید. نرم افزارهای دیگری هم وجود دارند که اما، ما به مهم‌ترین و کاربردی‌ترین موارد پرداختیم. و در پایان یک پروژه به عنوان طرح نهایی و پایان نامه شما را فارغ التحصیل می‌کند.

موقعیت شغلی انتخاب رشته مهندسی معماری در ایران

در ادامه تحصیل برای مقطع کارشناسی ارشد، متقاضیان می‌توانند گرایش‌های انرژی و معماری، مهندسی معماری، تکنولوژی معماری، معماری منظر، مدیریت پروژه و ساخت، معماری داخلی و … را برگزینند. هدف این رشته آموزش و پرورش دانشجویانی خلاق با مهارت‌های حرفه‌ای در مجموعه مهندسی معماری در مقطع کارشناسی است. طول این دوره حداقل هشت نیم سال می باشد و دانشجویان در سه نیمسال اول، دروس پایه مانند نقشه‌کشی، طراحی دست آزاد و بیان گرافیکی و مقدمات طراحی معماری و همچنین دروس ریاضی، ایستایی، محاسبه سازه‌های ساختمانی و کامپیوتر را می‌آموزند. از نیمسال سوم به بعد هر نیمسال یک درس طراحی معماری همزمان با دروس طراحی، دروس تاریخ معماری، مباحث مرتبط با مجتمع‌های زیستی و شهرسازی، دروس مربوط به فن ساختمان و مبانی نظری معماری ارائه می‌شود و در پایان پس از دفاع از پروژه نهایی دانشجویان موفق به اخذ درجه کارشناسی معماری می‌گردند. با توجه به بازار کار رشته معماری در آمریکا دانستیم که افرادی که رشته معماری در آمریکا می تواند یکی از بهترین رشته ها برای تحصیل و کار در آمریکا باشد. دانشجویان برای تحصیل معماری در آمریکا باید بتوانند مدرک زبان مد نظر دانشگاه را بدست آورده و با پرداخت شهریه دانشگاه و تامین هزینه های زندگی خود برای ادامه تحصیل وارد این کشور شده و به تحصیل معماری در آمریکا بپردازند.

  • اگر سوالی در زمینه گرایش های دکتری معماری ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.
  • طبیعتا شهریه دوره های زبان انگلیسی بیشتر از دوره های زبان ترکی است.
  • رشته معماری یکی از رشته‌های جذاب گروه ریاضی و هنر و تلفیقی از طراحی، محاسبه و هنر است.
  • بله، اخذ شهروندی و دریافت پاسپورت این کشور آسان تر از سایر کشورها است.
  • اقدام به تأسیس دفتر طراحی مستقل کنند یا طراحی و نظارت بر پروژه‌های آزاد را بپذیرند.
ارائه مدرک زبان معتبر در یکی از آزمون های آیلتس(حداقل نمره در هر مهارت باید 6 باشد) و آزمون تافل(نمره کل آزمون TOEFL iBT معمار نباید زیر80 باشد). برخی از دانشگاه های کشور ترکیه نیز وجود دارند که فرد می­تواند بدون ارائه مدرک زبان در آنها تحصیل کند. در مواردی اگر فرد نتواند مدرک زبان خود را به دانشگاه مورد نظر ارائه دهد، وی ملزم به شرکت در دوره های آمادگی زبان انگلیسی ارائه شده توسط دانشگاه خواهد شد. 10 دانشگاه ترکیه در طبقه بندی و رنکینگ QS و 45 دانشگاه ترکیه در رتبه بندی و رنکینگ جهانی دانشگاه های QS 2019 رتبه بندی شده اند.

دانشکده معماری