صنایع دستی اصفهان فیروزه کوبی میناکاری خرید صنایع دستی ایران | گالری تبلیغاتی امیران تبلیغ

در این مقاله با گوشه‌ای از هنر اصیل مردم اصفهان آشنا خواهید شد تا در صورت استفاده از تور اصفهان ندا بال آسمان و مشاهده این هنرها درک بهتری از روح هنر اصفهانی داشته باشید. علاوه بر هنر های دیگر شهر اصفهان، فیروزه کوبی هنری است که قدمت چندانی برای خود ندارد. فیروز کوبی خیلی قبل تر ها در مشهد انجام می شده اما پس از تقریبا 70 سال توسط یوسف حکیمان به اصفهان آورده شد. اگرچه اجناس فیروزه کوبی شهرت بسیار زیادی در اصفهان دارد ولی صنعتگران مشغول به این حوزه تولیداتشان را محدود کرده اند.

قلمدان، جعبه ای از جنس چوب، مقوا یا پاپیه ماشه است که برای نگهداری قلم‌های مخصوص خوشنویسی و  ابزار کتابت کاربرد دارد. روی قلمدان با نقش‌های گوناگون از نقوش گیاهی و هندس و اشکال آدمیان، پرندگان و یا جانوران مزین می شود و به عنوان یکی از صایع دستی مهم ایران به شمار می رود. در اصفهان ساخت قلمدان یا قلمدان سازی یکی از هنرها و صنایع پر رونق است که بسیاری را به شوی خود می کشاند. خاتم اصفهان به روش خاتم شیراز ساخته می شود، گاهی با نقره یا مینا کاری همراه می شود، که در شیراز نمی توان دید. آثار زیبای خاتم سازی که در بازارهای اصفهان جلب توجه می کنند اشیای تزئینی، جعبه های زیبا، قاب عکس، شطرنج، تخته نرد و … هستند. همچینین علاوه بر کاشی‌های ساده ساختمانی، کاشی‌های نقش‌دار مخصوص نماهای خارجی انواع بنا و مساجد به صورت هفت رنگ و معرق نیز در اصفهان تولید می‌شوند.

گز، محبوب‌ترین سوغات اصفهان

قیمت میناکاری مرتضی اسماعیلی به دلیل کیفیت ساخت بالا و طرح و نقوشی که استادانه بر روی بدنه ظروف قرار گرفته بالاتر از ظروف معمولی است که البته در مقابل ارزش هنری واقعی آن بسیار ناچیز است. خرید فیروزه کوبی ساخته شده از بهترین سنگ های فیروزه و ورقه های مسی ضخیم و درجه خلوص بالا برای دکوراسیون منزل و ایجاد فضای مثبت در خانه توصیه شده است. فروش فیروزه کوبی در انواع مختلف مثل سنگاب، سنبلدان، آجیل خوری، کاسه، آینه، شمعدان و غیره با قیمت مناسب برای ارائه به مشتریان قرار گرفته است. قیمت فیروزه کوبی بسته به نوع سنگ های فیروزه استفاده شده، کیفیت ساخت و ضخامت ورقه مسی متفاوت است.

  • در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با برجسته‌ترین صنایع دستی اصفهان آشنا کنیم.
  • امروزه نیز شهر میمه از جمله مراکز مهم تولید قالی های دستبافت بسیار زیبا در استان اصفهان می باشد.
  • نمد مالی در استان اصفهان رونق فراوان دارد و یکی از مراکز مهم تولید انواع نمد شهر«شهرضا» است.
  • هنر گلابتون سازی، تولید نوعی نخ از ترکیب طلا، نقره و ابریشم است که در رودوزی های سنتی، بافت پارچه های ابریشمی و زرباف، تهیۀ قالی ها و گیم های گران قیمت و تولید یراق مورد استفاده قرار می گیرد.
  • این هنر که در شاخه هنرهای صنایع دستی چوبی قرار می‌گیرد با کنده‌کاری روی چوب و ایجاد پستی و بلندی‌های هنرمندانه روی آن انجام می‌شود.
  • برای تهیه سکمه دوزی از کتان ایرانی و خارجی و نخ پنبه‌ای استفاده می‌شود.
صنایع دستی اصفهان فیروزه کوبی میناکاری خرید صنایع دستی ایران | گالری تبلیغاتی امیران تبلیغ

قابلیت سفارشی سازی محصولات که بیشتر در خرید عمده تندیس ها و هدایای تبلیغاتی صنایع دستی امکان پذیر است. تمامی این ویژگی ها و عوامل مهم در مجموعه بزرگ فروشگاه صنایع دستی اصفهان رعایت شده اند. فروشگاه اینترنتی صنایع دستی اصفهان محصولات دست ساز ایرانی را بصورت آنلاین به مشتریان خود در سراسر کشور عرضه می دارد. خرید میناکاری و کلیه ظروف زینتی و کاربردی به منظور استفاده شخصی و همچنین ارائه هدایای تبلیغاتی اصفهان به سازمان های خصوصی و دولتی با قیمت ارزان در نظر گرفته شده است. همچنین شما می توانید قبل از خرید تندیس میناکاری آن را برای خود سفارشی سازی کنید. اصفهان در دوره ی حکومت صفویان یکی از مراکز عمده قالیبافی محسوب می شد و تعداد زیادی کارگاه در آن وجود داشت.

شهرضا از مراکز مهم سفال سازی ایران به شمار می رود و محصولات آن خریداران بسیاری را به سوی خود می کشاند. برای رنگ کردن لعاب نیز از اکسیدهای فلزات آهن، مس و منگنز و کبالت استفاده می گردد. تولید سفال، سرامیک و کاشی در جای جای کشور به شیوه های گوناگون از جمله بهره گیری از چرخ سفالگری صورت می گیرد. دومین عامل مهم، کیفیت تضمینی و امضای اساتید سازنده آنهاست مخصوصا موقع خرید صنایع دستی برند دار مثل میناکاری مرتضی اسماعیلی، ترمه هاشمی و غیره. سومین عامل قیمت مناسب است تا بتوانند در خرید تکی و عمده کاملا مقرون به صرفه خرید کنند.

خرید صنایع دستی اصفهان