شیرآلات کشویی و انواع آن مقالات اخبار و مقالات بازرگانی سیال کنترل | kasrasaran

از ویژگی های منحصر به فرد شیرهای پروانه ای می توان به ساختار ساده، سبک بودن و حجم کم اشاره کرد. در برخی موارد این حجم کم ممکن است باعث افت جریان سیال در مسیر شود. مواد مورد استفاده در ساخت این نوع از ولوها، عملکرد آن ها را در دماهای بالا و یا در صورت استفاده از برخی سیالات محدود می کند. این گونه ولوها برای کابردهایی که سیال مورد نظر آب و یا هوا می باشد و همچنین قطر لوله های مورد استفاده زیاد باشد، مورد استفاده قرار می گیرند. نشیمنگاه برای آببند کردن اطراف مجرابند (دیسک و بال) و نشستن مجرابند روی آن استفاده می شود.

انواع پولکی

شیرآلات کشویی و انواع آن مقالات اخبار و مقالات بازرگانی سیال کنترل | kasrasaran

شیرآلات صنعتی در کشاورزی، پالایشگاه‌، نیروگاه، صنایع نفت، برق، گاز، پترشیمی، آب و فاضلاب، ساختمان‌های تجاری و… مورد استفاده قرار میگیرد. برای استفاده از این شیرآلات صنعتی کافی است عملیات چرخش را به صورت کامل انجام دهید. با چرخش دیسک، گوه یا صفحه تخت به صورت عمودی از ساقه بالا می‌رود و باز و بسته شدن شیر کشویی از این طریق انجام خواهد شد.

شیرآلات  صنعتی چه کاربردی دارند؟

شیرآلات صنعتی اغلب به وسیله ی فلز یا پلاستیک ساخته می شوند که از چندین بخش مختلف تشکیل شده همین الان این لینک را چک کنید اند. بخش خارجی شیر ها که به آن نشیمنگاه گفته می شود،عموما شامل یک پوشش خارجی فلزی جامد و یک لاستیک درونی نرم و یا مهر و موم از جنس پلاستیک می باشد. بنابراین با وجود این موارد دریچه به طور کامل و محکم بسته می شود. قابلیت باز و بسته شدن شیر در بخش داخلی شیر ها که به آنها بدنه گفته می شود، می باشد. یکی از مکانیزم ها به صورت دستی می باشد و توسط یک اهرم دستی یا چرخی مثل شیر منبع یا شیر آب، باز و بسته می شود؛ و دیگری به صورت خودکار توسط یک موتور اتومبیل یا موتور بخار، باز و بسته می شود.

  • نیازهای متفاوت و شرایط محیطی متنوع صنایع موجب شده که هریک از این مدلها، در جرم وزنی و با متریالهای متنوعی تولید گردند.
  • شیر سوزنی در دو مدل شیر سوزنی 90 و شیر سوزنی 180 درجه تولید می شود.
  • یکی دیگر از روشهای طبقه بندی شیرآلات برنجی، دسته بندی آنها براساس درجه بندی فشار و دما است.
  • ارسال سریع سفارشات به سراسر کشور در کوتاه ترین زمان از جمله خدمات برجسته آهن ملل می باشد.

بعلت دارا بودن مکانيسم مورد اعتماد در عمليات حساس و دقيق بکار می‌رود. همچنين در کاربراتورها و آزمايشگاه‌های نفت و پتروشيمی و وسايل ابزار دقيق بسيار پرکاربرد است. نوع کانال های جریانی اغلب به شکل مستقیم هستند و مقاومت کمتری در مقابل عبور جریان ها دارند. جریان در بخش سوم صنایع پتروشیمی و پالایشگاه، چالش های زیادی را به منظور فرآیند پالایش نفت خام، ایجاد می کند. این قسمت از صنایع پتروشیمی از مواد خام تغذیه می کنند؛ به همین خاطر است که طراحی شیرآلات صنعتی پتروشیمی در اینجا با فشار بالا، لازم است.

انواع محرک های شیرآلات صنعتی

در این شیرها دو جریان با یک دیگر مخلوط می‌ شوند و یک جریان به وجود می‌ آید . شماتیک عملکرد شیر دیافراگمی به همراه نماد آن را در ادامه مشاهده می کنید. ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.